Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Z Praską Ferajną - Kamionek, zabytki przemysłu, 8.10.16r
Autor Wiadomość
Arcyhistoria 

Pomogła: 2 razy
  Wysłany: 2016-10-07, 08:14   Z Praską Ferajną - Kamionek, zabytki przemysłu, 8.10.16r

Spacer z Praską Ferajną - Kamionek, polska Dolina Krzemowa XIX i początku XX wieku

Kochani ludzie, ja nie mogę iść, ale Wy koniecznie wybierzcie się !!! - to super historia, fajne miejsca ! :->

:!: Start: 8 października, sobota, ul. Mińska 13 róg ul. Bliskiej, godzina 15.00 – 17.30

Kamionek stał przemysłem już w XIX wieku. Jednak dopiero międzywojnie zmieniło go w drugi najważniejszy obszar przemysłowy miasta. Produkowano tu najnowocześniejsze urządzenia elektryczne, optyczne, a także samochody, legendarne motocykle, radioodbiorniki, amunicję, sprzęt AGD, silniki, granatniki, pompy, windy, radiostacje, telefony i centrale telefoniczne. Pójdziemy szlakiem pięknych fabryk, które te dobra produkowały i poznamy ich dzieje - także te okupacyjne i powojenne.

Na wycieczce można będzie wygrać podwójne zaproszenie 10 X (poniedziałek) na 19:30 które funduje Teatr Soho przy Mińskiej 25
"Księżycowy chłopiec" to spektakl wg Raymonda Quenau, w reż. Igora Gorzkowskiego. To będzie drugi spektakl po sobotniej premierze. http://teatrsoho.pl/ksiezycowy-chlopiec/

Przewodnik: Jarek Spacerolog Praski
Start: ul. Mińska 13 róg ul. Bliskiej
Przybliżona trasa: Mińska, Kamionkowska, Głucha, Mińska, Gocławska, Grochowska, Terespolska
:idea: P.S. Wycieczki nie są biletowane, ale na zakończenie bardzo mile widziany suty pourboire :) :-D
:arrow: Wszystkie nasze październikowe wycieczki są na: :arrow: http://www.praskaferajna.waw.pl/
https://www.facebook.com/events/1178359348873615/

Praska Ferajna, zaproszenie na FB Dolina krzemowa międzywojennej Wwy, spacer 8.10.2016.jpg
Plik ściągnięto 162 raz(y) 58,88 KB

Ostatnio zmieniony przez Arcyhistoria 2016-10-07, 08:15, w całości zmieniany 1 raz  

Monika 

Wysłany: 2016-10-11, 10:20   

Według mnie Praga jest ciekawsza od lewobrzeżnej Wwy. Co ciekawe widać, że to prawda po całkiem licznych zagranicznych turystach, którzy dyskretnie i z pewną nieśmiałością (lękiem?) przemierzają z plecaczkami i aparatami fotograficznymi praskie ulice. One mają w sobie do tej pory klimat miasta XIX w. i początku XX wieku....

Odpowiedz do tematu