Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Requiem Mozarta w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej 30 X
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2016-10-28, 17:00   Requiem Mozarta w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej 30 X

Rada i Zarząd Dzielnicy Włochy zapraszają na wspaniałe wydarzenie muzyczne, czyli "Requiem" W.A. Mozarta

Koncert w wykonaniu orkiestry symfonicznej Sinfonia Viva, pod dyrekcją Tomasza Radziwonowicza oraz Warszawskiego Chóru Międzyuczelnianego dla upamiętnienia poległych i zmarłych obrońców Polski, odbędzie się:

Niedziela, 30 października 2016 r, godz. 13.30 (po Mszy Św. o godz. 12.30), w kościele pw. Matki Bożej Saletyńskiej, ul. Popularna 46.

Zapraszamy. Do zobaczenia!

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

To ogłoszenie dotyczące koncertu 30 paźdz. 2016 r w Kościele Matki Bożej Saletyńskiej przypomniało mi pewne zdarzenia sprzed lat, związane z tym Kościołem i moją pracą w nieistniejącej już Fabryce Mierników i Komputerow ERA przy ul. Łopuszańskiej rog Al. Jerozolimskich .

Na początek mój wpis z blogu "Po mojemu" www.ewamatuszewska.pl - komentarz pod artykulem "Rzeczniczka Podhala w Warszawie".
http://ewamatuszewska.pl/...la-w-warszawie/

Opisywany pogrzeb z 2003 r rozpoczął się Mszą w kościele Matki Bożej Saletyńskiej.
Jurek pisze:

28 listopada 2010 o 16:14

Włochy pod Warszawą – Saska Kępa
Tę trasę przebywalem nie wiem ile razy przed laty.
I jutro też tam jadę zupełnie na nowo jakby śladem wspomnienia sprzed wielu lat.

Po wyjechaniu z Łopuszańskiej w lewo w Aleje Jerozolimskie jedzie się wlaściwie jedną ulicą Alejami Jerozolimskimi potem zmieniającymi nazwę na Aleje Księcia Józefa Poniatowskiego, przez most Poniatowskiego do Ronda Waszyngtona i już się jest na Kępie.

Mój kolega z dawnej Fabryki Mierników i Komputerów ERA i sąsiad z Saskiej Kępy inż. Wiesław Długokęcki doskonalił na tej trasie swoje umiejętności jazdy samochodem po otrzymaniu prawa jazdy.

Zabierał mnie chętnie bo niepewnie początkowo czuł się na tej trasie.
Ale szybko opanował trudną sztukę jazdy samochodem, i zamiast komentowania co jest na drodze, kto zajeżdża drogę , kiedy zmieni się światło mogliśmy prowadzić ciekawe dyskusje.

ERA przestala istnieć, Wiesiek przeprowadzil się z rodziną do Włoch pod Warszawę i rzadko się widywaliśmy.
Myślalem, że padnę gdy zobaczylem jego imię i nazwisko na nekrologu w Kościele na Saskiej Kępie. Przecież mial tylko 54 lata i tak aktywnie pracował był szefem serwisu Compaq’a. Nie wiedziałem że był chory na raka.

Pogrzeb Wieśka kilka lat temu na Cmentarzu we Włochach zgromadził bardzo wiele osob. Przecież był czynny zawodowo i znany w kręgach elektronikow warszawskich. Byl Głownym Konstruktorem Systemu SM w ERZE.
Bardzo sympatyczny kolega i z pasją poszukujący różnych tajemnic w trzewiach komputerow – co jest mi rownież bliskie.
I jutro będę to robił we Włochach pod Warszawą blisko naszego dawnego zakładu pracy.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

30 października 2016 r chciałbym dopisać, że z odchodzeniem konstruktorów minikomputerow zanika wiedza o ich działalności i o tym co dokładnie było przedmiotem ich pracy. Produkcja minikomputera SM3, SM4 czyli klona PDP11 produkcji DEC z USA stanowila podstawę bytu Fabryki Mierników i Komputerow ERA.

inż. Wiesław Dlugokęcki zajmował się jako szef zespołu minikomputerami serii SM. Piszę inżynier chociaż byłem świadkiem jak komuś powiedział przy pierwszej rozmowie "Nie mów do mnie panie inżynierze, Wiesiek jestem".

Ja Jurek mam jeszcze 2 komputery PDP11/04 w swoim warsztacie na Saskiej Kępie. Oryginalne DEC. Kiedyś mi służyły do testowania komputerów Nucon 400.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

PDP 11/04 na filmiku http://www.datormuseum.se...ation/pdp-11-04
Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2016-11-01, 10:15, w całości zmieniany 4 razy  

Odpowiedz do tematu