Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Ewa Matuszewska - Pożegnanie z Portalem Zakopane dla Ciebie
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2017-03-11, 15:57   Ewa Matuszewska - Pożegnanie z Portalem Zakopane dla Ciebie

Ewa Matuszewska

Do zobaczenia - gdzieś, kiedyś...

Czytelnicy portalu Zakopane dla Ciebie z pewnością zauważyli, że od końca ubiegłego roku nie pojawiają się w nim nowe materiały. Złożyło się na to wiele przyczyn, przede wszystkim moja choroba.

Ale też przeświadczenie, że portal w takiej formie stracił rację istnienia. Musiałam dokonać wyboru – czy poświęcać czas na pracę nad czymś, do czego straciłam serce, czy zająć się pisaniem na własny rachunek (blog Po mojemu, książki). Wybór był trudny, ale konieczny.

Zakopane dla Ciebie było moim pomysłem, od początku do końca, jeszcze kiedy byłam rzecznikiem prasowym Miasta Zakopane. Byłam wówczas przekonana, że Zakopane zasługuje na promowanie z najlepszej strony, dziś nie mam tej pewności. Sześć lat temu przesiedziałyśmy z Reginą Korczak-Watychą wiele godzin nad menu portalu, zastanawiając się, jak najkorzystniej przedstawić nasze miasto, które nie miało i nie ma dobrej prasy (nie zawsze zasłużenie). Potem dołączyli inni: Mirek Antos (obecny wydawca), Ala Szarek-Pazdur, Małgosia Figiel, Szymek Białas, Piotr Korczak, Mariusz Koperski.

Dziś z tej ekipy pozostał tylko wydawca, który ma zamiar po mojej rezygnacji zatrudnić nowego redaktora naczelnego. Życzę powodzenia, choć Zakopane dla Ciebie było realizacją moich pomysłów, mojego myślenia o kulturze zakopiańskiej (i nie tylko), moich przemyśleń na temat gór. Redagując portal korzystałam wielokrotnie z życzliwości moich przyjaciół i znajomych, którzy godzili się na bezpłatne publikowanie swoich tekstów. Jednym słowem – przez wiele lat Zakopane dla Ciebie było mną.

Ale wszystko się kończy, ludzie się rozwodzą, przyjaciele zmieniają opcje polityczne, rzeczywistość staje się coraz trudniejsza do zniesienia. Mój czas w portalu minął i choć żal mi zostawiać „moje dziecko”, nie mam wyboru. Być może z Reginą, Piotrem i Mariuszem spróbujemy zrobić inny, bardziej nasz portal, być może…

Dziękuję wszystkim Czytelnikom, przez te wszystkie lata utwierdzających nas w przekonaniu, że ma sens nasza praca. Ale proszę, zrozumcie naszą decyzję!

P.S. Powyższy tekst zamieściłam 1 marca 2017 na facebooku. Jednak nie wszyscy Czytelnicy Zakopanego dla Ciebie korzystają z tego medium społecznościowego (tak, tak, są takie osoby!), więc powtarzam swoje pożegnanie.

:arrow: http://zakopanedlaciebie....ies-kiedys.html

Ewa-Matuszewska.jpg
Plik ściągnięto 185 raz(y) 71,4 KB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2017-03-14, 09:38, w całości zmieniany 3 razy  

Baba Jaga 

Wysłany: 2017-03-14, 09:36   

Szkoda. Pożegnania zawsze są trudne, koniec Czegoś, co pokochaliśmy i czemu poświęciliśmy nie tylko czas ale serce, myśli i pracę, po prostu boli. Jednak jedno się kończy, inne się zaczyna. Osoby o otwartym sercu i otwartych oczach, pełne pasji szukania ważnych spraw zawsze są potrzebni, zawsze mają krąg ludzi wokół siebie, zawsze tworzą coś nowego, czy jest to coś bardziej lub mniej widzialnego. Życzę Pani - Pani Ewo, prócz zdrowia i nieodłącznej nadziei i uśmiechu, nowych pomysłów, wyzwań i marzeń. Pani jest i będzie tak samo potrzebna. Po prostu :-)

Odpowiedz do tematu