Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pożegnanie wielkiego modrzewia na Szczęśliwicach.
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Wysłany: 2017-03-14, 10:37   Pożegnanie wielkiego modrzewia na Szczęśliwicach.

Pożegnanie wielkiego modrzewia na Szczęśliwicach.

Ktoś powie - Baba Jaga to jakaś naiwniaczka, pięknoduch, nawiedzone babsko... etc. A jednak napiszę to. Na Ochocie i na Szczęśliwicach żywe ofiary w postaci wielu pięknych drzew padają setkami :oops: - od lutego po dzień dzisiejszy bez większych przeszkód. Dura lex sed lex ... przecież mamy nowe Prawo Szyszki. Niechże w końcu ludziska porobią sobie porządki po ogródkach, po co drzewo ma zasłaniać okno, widok, po co mam się obawiać wiatru, który szarpie gałęziami wielkiego drzewa przy moim domu ? Nareszcie zrobię z tym porządek raz na zawsze. Po co mam myśleć wcześniej i zaplanować, żeby poobcinać gałęzie - chore czy przeszkadzające - lepiej od razu mieć z głowy i całe drzewo usunąć. Przecież nie będzie mi przeszkadzać cisza wokół - wręcz przeciwnie ten śpiew ptaków o poranku wkurzał mnie od dawna !, trele miłosne w ciągu dnia w czasie ptasich godów były tak nieznośne, bo przypominały mi, że świat jest miejscem szczęśliwym, a ja już dawno taki nie jestem :-/ , malutkie ptaszki skubiące piórka na gałęziach czy podskakujące wesoło - o nie to taki infantylny i banalny widok !

No cóż, myślę, że zasłużyliście sobie na pustkę i ciszę. Myślę, że pewnego dnia stwierdzicie, że na tej nudnej, smutnej, cementowo-asfaltowej ziemi już nic Was nie pociąga, nic Was nie trzyma...

Jednak mnie jest szkoda tego pięknego, dostojnego, silnego Modrzewia, który w swojej koronie gromadził setki ptaków. Dzisiaj o 10-ej rano już go nie było....

P.S. Teraz jest okres lęgowy, "Prawo Szyszki" w tej chwili nie może działać w sposób bezwzględny - zgłaszajcie wycinki drzew w tym okresie w urzędach gmin i dzielnic, w Warszawie najłatwiej pod miejskim numerem informacyjno - alarmowym 19115 .

Miejski raj dla ptaków - drzewo, mordrzew. Jako jedno z wielu tysięcy pada pod piłami w pamiętnym lutym i marcu ( mimo okresu lęgowego ptaków) 2017 roku..JPG
Plik ściągnięto 126 raz(y) 1,77 MB

14.03.2017r godz.9.00, za godzinę modrzewia już nie będzie..JPG
Plik ściągnięto 9 raz(y) 4,33 MB

Ptaki na Modrzewiu Warszawa 2016rok.JPG
Plik ściągnięto 12 raz(y) 1,45 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2017-03-14, 10:54, w całości zmieniany 2 razy  

KulturKampf 

Wysłany: 2017-03-15, 10:12   

Oj tak jesteś nawiedzona nielicho ;-) :mrgreen: Ciekaw jestem, ile drzew padło na Ochocie i w Wwie ogółem ? Przydałaby się jakaś statystyka. Żeby nie podburzać nawiedzonych działaczy miejskich i innych lewaków słyszy się, że przecież zaraz zasadzi się nowe, młode i ładniejsze drzewka niż jakieś staruchy-zawalidrogi... Po co się martwić, że kogoś gałąź zabije, bo nikomu nie chciało się upiłować suchej - lepiej przewidywać i działać skutecznie i ekonomicznie czyli ściąć groźne drzewa.....Jest wielu zwolenników takiego podejścia, nie czarujmy się Babo Jago. Pięknoduchów jest mniejszość. Zawsze tak było. Więc sza, bo Cię pogonią Twoją własną miotłą. :lol:

Odpowiedz do tematu