Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Pożegnanie wielkiego modrzewia na Szczęśliwicach.
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Wysłany: 2017-03-14, 10:37   Pożegnanie wielkiego modrzewia na Szczęśliwicach.

Pożegnanie wielkiego modrzewia na Szczęśliwicach.

Ktoś powie - Baba Jaga to jakaś naiwniaczka, pięknoduch, nawiedzone babsko... etc. A jednak napiszę to. Na Ochocie i na Szczęśliwicach żywe ofiary w postaci wielu pięknych drzew padają setkami :oops: - od lutego po dzień dzisiejszy bez większych przeszkód. Dura lex sed lex ... przecież mamy nowe Prawo Szyszki. Niechże w końcu ludziska porobią sobie porządki po ogródkach, po co drzewo ma zasłaniać okno, widok, po co mam się obawiać wiatru, który szarpie gałęziami wielkiego drzewa przy moim domu ? Nareszcie zrobię z tym porządek raz na zawsze. Po co mam myśleć wcześniej i zaplanować, żeby poobcinać gałęzie - chore czy przeszkadzające - lepiej od razu mieć z głowy i całe drzewo usunąć. Przecież nie będzie mi przeszkadzać cisza wokół - wręcz przeciwnie ten śpiew ptaków o poranku wkurzał mnie od dawna !, trele miłosne w ciągu dnia w czasie ptasich godów były tak nieznośne, bo przypominały mi, że świat jest miejscem szczęśliwym, a ja już dawno taki nie jestem :-/ , malutkie ptaszki skubiące piórka na gałęziach czy podskakujące wesoło - o nie to taki infantylny i banalny widok !

No cóż, myślę, że zasłużyliście sobie na pustkę i ciszę. Myślę, że pewnego dnia stwierdzicie, że na tej nudnej, smutnej, cementowo-asfaltowej ziemi już nic Was nie pociąga, nic Was nie trzyma...

Jednak mnie jest szkoda tego pięknego, dostojnego, silnego Modrzewia, który w swojej koronie gromadził setki ptaków. Dzisiaj o 10-ej rano już go nie było....

P.S. Teraz jest okres lęgowy, "Prawo Szyszki" w tej chwili nie może działać w sposób bezwzględny - zgłaszajcie wycinki drzew w tym okresie w urzędach gmin i dzielnic, w Warszawie najłatwiej pod miejskim numerem informacyjno - alarmowym 19115 .

Miejski raj dla ptaków - drzewo, mordrzew. Jako jedno z wielu tysięcy pada pod piłami w pamiętnym lutym i marcu ( mimo okresu lęgowego ptaków) 2017 roku..JPG
Plik ściągnięto 136 raz(y) 1,77 MB

14.03.2017r godz.9.00, za godzinę modrzewia już nie będzie..JPG
Plik ściągnięto 10 raz(y) 4,33 MB

Ptaki na Modrzewiu Warszawa 2016rok.JPG
Plik ściągnięto 14 raz(y) 1,45 MB

Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2017-03-14, 10:54, w całości zmieniany 2 razy  

KulturKampf 

Wysłany: 2017-03-15, 10:12   

Oj tak jesteś nawiedzona nielicho ;-) :mrgreen: Ciekaw jestem, ile drzew padło na Ochocie i w Wwie ogółem ? Przydałaby się jakaś statystyka. Żeby nie podburzać nawiedzonych działaczy miejskich i innych lewaków słyszy się, że przecież zaraz zasadzi się nowe, młode i ładniejsze drzewka niż jakieś staruchy-zawalidrogi... Po co się martwić, że kogoś gałąź zabije, bo nikomu nie chciało się upiłować suchej - lepiej przewidywać i działać skutecznie i ekonomicznie czyli ściąć groźne drzewa.....Jest wielu zwolenników takiego podejścia, nie czarujmy się Babo Jago. Pięknoduchów jest mniejszość. Zawsze tak było. Więc sza, bo Cię pogonią Twoją własną miotłą. :lol:

Odpowiedz do tematu