Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Renata Celnikier "Muzyczne" - Wystawa , Smolna 9,
Autor Wiadomość
Jerzy_S 

Wysłany: 2017-10-14, 14:06   Renata Celnikier "Muzyczne" - Wystawa , Smolna 9,

SCENA NA SMOLNEJ

Renata Celnikier „Muzyczne”
30.09.2017 | Sobota
17.00
SCENA NA SMOLNEJ
Renata Celnikier „Muzyczne”
wystawa malarstwa
czynna do 26 października 2017
zaproszenia - wstęp wolny

Renata Celnikier
1949 urodziła się w Warszawie
1975 dyplom magistra inżyniera elektronika na Politechnice Warszawskiej
samouk sztuk pięknych; malarskich, graficznych i infograficznych
tworzy, realizuje i opracowuje do druku okładki książek i broszur, plakaty, grafiki dużego formatu,
łamie książki i broszury
realizuje ilustracje i projekty graficzne na zamówienie

W 1978 roku wyjechałam z Polski i zatrzymałam się w Paryżu, gdzie nadal mieszkam i tworzę.
Bogate zbiory Muzeów Paryskich, dzieła Wspaniałych Twórców, jak Rembrandt, Cézanne, Modigliani, Klee i jeszcze wielu innych równie wyjątkowych, nauczyły i nadal uczą patrzeć na świat i poszerzają moją wiedzę niezbędną dla ciągłego rozwoju w malarstwie i rysunku.
Po latach studiów i analiz kompozycji, technik malarskich i przyswojeniu prawa
rządzącego kolorem, moje malarstwo się narodziło i rozwija się zbiegiem lat. Mój pierwszy cykl malarski „Pejzaż Kobiet” był wystawiony w„Press Club de France” w Paryżu w 1987r. Późniejsze wystawy były poświęcone cyklom malarskim „Pejzaże urbanistyczne”, „Pejzaże”, „Roślinne”, „Muzyczne”.
Obrazy i rysunki zcyklu „Muzyczne” powstają podczas koncertów i prób orkiestr, muzyków... (Archie Shepp, Yehudi Menuhin, Myu Whun Chung James Conlon, Pierre Boulez, Kristian Zimerman, Itzak Perlman, Seiji Ozawa, l’Ensemble InterContemporain, Polish Festival Orchestra i wielu innych równie znamienitych...)
Malowanie muzyki nie polega na tworzeniu pod jej wpływem, ani też na szukaniu inspiracji w muzyce, czy w czymkolwiek innym.
Stawką jest PREZENTACJA MUZYKI, „uczynienie jej widzialną’’, tak jak pisał Paul Klee. Malowanie oznacza komponowanie, chwytanie i przedstawianie struktury świata. Pierre Boulez pisał: „…każdy z tych dwóch światów (muzyka i malarstwo) ma swoją specyfikę i(…) relacja między nimi może być jedynie natury strukturalnej. Każda dosłowna transkrypcja stanie się absurdalną.”
Malowanie grających muzyków jest środkiem pozwalającym na osiągnięcie tego celu. Nie chodzi o przedstawienie jednego lub paru muzyków, lecz uchwycenie muzyki w trakcie jej powstawania, o namacalne oddanie jej kompozycji, o ujawnienie jej tajemniczej wizji.
Muzyk sam jest modelem.
Orkiestra sama staje się obrazem.
Dopiero orkiestra w trakcie gry, w dynamice swego działania, pozwala dziełu muzycznemu przyoblec się w materię malarską, w niej się utrwalić i daje mi szansę na stworzenie nowych form ekspresji artystycznych.

Renata Celnikier

Dom Kultury Śródmieście
ul. Smolna 9
00-375 Warszawa
+48 22 826 25 86
+48 22 826 25 56
biuro@dks.art.pl

muzycznie.jpg
Plik ściągnięto 116 raz(y) 47,54 KB

Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2017-10-14, 14:22, w całości zmieniany 2 razy  

KulturKampf 

Wysłany: 2017-10-17, 19:31   

Pani mgr inżynier elektronik wyspecjalizowana w sztuce :-> I do tego chyba działa z sukcesami ! Gratuluję życia zawodowego zgodnego z pasją, gratulacje też z powodu siły woli, charakteru, ponieważ nie każdy ma siłę, by to osiągnąć, by spełnić swoje marzenia. :-)

Jerzy_S 

Wysłany: 2017-10-17, 21:41   

http://renatacelnikier.com/pl/malarstwo/

To jest strona Renaty Celnikier. Poznałem Renatę w 1969 r, na pierwszym roku studiów na Wydziale Elektroniki. Bardzo sympatyczna i miła osoba. Mieszka w Paryżu od 1978 r.

[ Dodano: 2017-10-20, 19:13 ]
Renata Celnikier serdecznie zaprasza na finisaż wystawy. Spotkanie pożegnalne z wystawą odbędzie się dn. 26 października w godz. 19-22 w Domu Kultury Sródmieście na Smolnej 9 (wejście od Alej Jerozolimskich)
Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2017-10-17, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu